Portfolio

mgr Piotr Mizia – właściciel Biura

Biuro Tłumaczeń Polsko-Angielskich „Proofreader”, istnieje od 1991r. Dyplom z wyróżnieniem magistra filologii angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Wieloletnie doświadczenie w nauczaniu języka angielskiego w Uniwersytecie Jagiellońskim, w Uniwersytecie Pedagogicznym oraz w Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, gdzie wciąż prowadzi zajęcia.
Wieloletnia praktyka w tłumaczeniach pisemnych i ustnych (m. in. dla Sądu Okręgowego w Krakowie, kancelarii adwokackich i biur notarialnych, 5-o letnia współpraca w biurem New York Timesa w Warszawie).
Przebieg pracy zawodowej dowodzi szczególnego upodobania i specjalizacji w dziedzinie tłumaczeń z zakresu: prawa, medycyny, architektury, sztuki. humanistyki, teologii, jak również korekt tekstów angielskich. Tłumaczenia licznych książek, prac naukowych, artykułów i katalogów, tłumaczenia przysięgłe m. in. współpraca z Wydawnictwem UJ, IRSA, Wydawnictwem „Misericordia”, Wydawnictwem Św. Stanisława, jak również z Centrum im. Jana Pawła II w Krakowie.


.. ..